| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Rover |
| Model | 200 |
| Nesil | Rover 200 (RF) |
| Modifikasyonu (Motor) | 214 i (75 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1995 yıl |
| Son üretim yılı | 2000 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3-5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.8 Lt/100 km
30.16 US mpg 36.22 UK mpg 12.82 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5 Lt/100 km
47.04 US mpg 56.5 UK mpg 20 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.4 Lt/100 km
36.75 US mpg 44.14 UK mpg 15.63 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 13.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 13.3 saniye |
| Maksimum sürat | 165 km/saat 102.53 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 14.1 Kg/bg, 70.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 9.1 Kg/Nm, 110.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 75 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 53.7 bg/Lt |
| Tork | 117 Nm @ 4000 dev/dak 86.29 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | K4 |
| Motor hacmi | 1396 cm3 85.19 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 75 mm 2.95 in. |
| Silindir içi vuruş | 79 mm 3.11 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.7:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1060 Kg 2336.9 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1460 Kg 3218.75 lbs. |
| Azami yük | 400 Kg 881.85 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 304 Lt 10.74 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1086 Lt 38.35 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3973 mm 156.42 in. |
| Genişlik | 1688 mm 66.46 in. |
| Yükseklik | 1419 mm 55.87 in. |
| Dingil Mesafesi | 2502 mm 98.5 in. |
| Ön tekerlek izi | 1472 mm 57.95 in. |
| Arka tekerlek izi | 1466 mm 57.72 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Çekiş bağlantı kollu süspansiyon |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 175/65 R14 T |