| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Rover |
| Model | 200 |
| Nesil | Rover 200 (XW) |
| Modifikasyonu (Motor) | 220 Turbo (200 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1993 yıl |
| Son üretim yılı | 1995 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11.1 Lt/100 km
21.19 US mpg 25.45 UK mpg 9.01 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.2 Lt/100 km
37.94 US mpg 45.56 UK mpg 16.13 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.9 Lt/100 km
29.77 US mpg 35.76 UK mpg 12.66 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.5 saniye |
| Maksimum sürat | 235 km/saat 146.02 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 6.1 Kg/bg, 164.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.1 Kg/Nm, 195.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 200 bg @ 6100 dev/dak |
| Litre başına güç | 100.3 bg/Lt |
| Tork | 237 Nm @ 2100 dev/dak 174.8 lb.-ft. @ 2100 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 1994 cm3 121.68 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84.5 mm 3.33 in. |
| Silindir içi vuruş | 88.9 mm 3.5 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
| Valf yapısı | DOHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1215 Kg 2678.62 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1615 Kg 3560.47 lbs. |
| Azami yük | 400 Kg 881.85 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 352 Lt 12.43 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4220 mm 166.14 in. |
| Genişlik | 1680 mm 66.14 in. |
| Yükseklik | 1390 mm 54.72 in. |
| Dingil Mesafesi | 2550 mm 100.39 in. |
| Ön tekerlek izi | 1475 mm 58.07 in. |
| Arka tekerlek izi | 1470 mm 57.87 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/55 ZR15 |