| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Rover |
| Model | 25 |
| Nesil | Rover 25 (RF) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TD (113 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2002 yıl |
| Son üretim yılı | 2005 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3-5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.7 Lt/100 km
30.55 US mpg 36.69 UK mpg 12.99 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.2 Lt/100 km
56 US mpg 67.26 UK mpg 23.81 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.5 Lt/100 km
36.19 US mpg 43.46 UK mpg 15.38 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.1 saniye |
| Maksimum sürat | 185 km/saat 114.95 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 10 Kg/bg, 100 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.3 Kg/Nm, 230.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 113 bg @ 4200 dev/dak |
| Litre başına güç | 56.7 bg/Lt |
| Tork | 260 Nm @ 2000 dev/dak 191.77 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | L / 20T2N |
| Motor hacmi | 1994 cm3 121.68 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84.5 mm 3.33 in. |
| Silindir içi vuruş | 88.9 mm 3.5 in. |
| Sıkıştırma oranı | 19.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1130 Kg 2491.22 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1600 Kg 3527.4 lbs. |
| Azami yük | 470 Kg 1036.17 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 304 Lt 10.74 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1086 Lt 38.35 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3990 mm 157.09 in. |
| Genişlik | 1688 mm 66.46 in. |
| Yükseklik | 1419 mm 55.87 in. |
| Dingil Mesafesi | 2500 mm 98.43 in. |
| Ön tekerlek izi | 1473 mm 57.99 in. |
| Arka tekerlek izi | 1466 mm 57.72 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 185/65 R14 |