| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Rover |
| Model | 400 |
| Nesil | Rover 400 Hatchback (RT) |
| Modifikasyonu (Motor) | 414 i (75 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1995 yıl |
| Son üretim yılı | 2000 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10 Lt/100 km
23.52 US mpg 28.25 UK mpg 10 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.1 Lt/100 km
33.13 US mpg 39.79 UK mpg 14.08 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.5 Lt/100 km
27.67 US mpg 33.23 UK mpg 11.76 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.8 saniye |
| Maksimum sürat | 165 km/saat 102.53 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 14.9 Kg/bg, 67 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 9.6 Kg/Nm, 104.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 75 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 53.7 bg/Lt |
| Tork | 117 Nm @ 5000 dev/dak 86.29 lb.-ft. @ 5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | K2F |
| Motor hacmi | 1396 cm3 85.19 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 75 mm 2.95 in. |
| Silindir içi vuruş | 79 mm 3.11 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1120 Kg 2469.18 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1550 Kg 3417.17 lbs. |
| Azami yük | 430 Kg 947.99 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 370 Lt 13.07 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 7320 Lt 258.5 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4320 mm 170.08 in. |
| Genişlik | 1700 mm 66.93 in. |
| Yükseklik | 1390 mm 54.72 in. |
| Dingil Mesafesi | 2620 mm 103.15 in. |
| Ön tekerlek izi | 1480 mm 58.27 in. |
| Arka tekerlek izi | 1470 mm 57.87 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 175/65 R14 |
| Jant Boyutu | 14 |