| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Rover |
| Model | 75 |
| Nesil | Rover 75 Tourer (facelift 2004) |
| Modifikasyonu (Motor) | 4.6 V8 (260 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2004 yıl |
| Son üretim yılı | 2005 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 18.3 Lt/100 km
12.85 US mpg 15.44 UK mpg 5.46 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 10.5 Lt/100 km
22.4 US mpg 26.9 UK mpg 9.52 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 13.4 Lt/100 km
17.55 US mpg 21.08 UK mpg 7.46 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 319 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 60 mph | 7 saniye |
| Maksimum sürat | 237 km/saat 147.26 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 3 |
| Ağırlık/güç oranı | 6.7 Kg/bg, 149.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.2 Kg/Nm, 235.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 260 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 56.5 bg/Lt |
| Tork | 410 Nm @ 4000 dev/dak 302.4 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 6000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | 2L2E |
| Motor hacmi | 4601 cm3 280.77 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 90.2 mm 3.55 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.4:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.7 Lt 4.97 US qt | 4.14 UK qt |
| soğutma sıvısı | 12.6 Lt 13.31 US qt | 11.09 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1740 Kg 3836.04 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 400 Lt 14.13 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1222 Lt 43.15 cu. ft. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4790 mm 188.58 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2009 mm 79.09 in. |
| Dingil Mesafesi | 2746 mm 108.11 in. |
| Ön tekerlek izi | 1507 mm 59.33 in. |
| Arka tekerlek izi | 1504 mm 59.21 in. |
| En az dönüş açısı | 11.36 m 37.27 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 325 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 332 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/50 R17; 225/45 R18 |
| Jant Boyutu | 17; 18 |