| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Rover |
| Model | 800 |
| Nesil | Rover 800 |
| Modifikasyonu (Motor) | 825 Si Lux (RS) (175 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1996 yıl |
| Son üretim yılı | 1999 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.7 Lt/100 km
27.04 US mpg 32.47 UK mpg 11.49 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.2 saniye |
| Maksimum sürat | 210 km/saat 130.49 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8.1 Kg/bg, 122.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.9 Kg/Nm, 168.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 175 bg @ 6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 70.1 bg/Lt |
| Tork | 240 Nm @ 4000 dev/dak 177.01 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | C25A |
| Motor hacmi | 2497 cm3 152.38 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 80 mm 3.15 in. |
| Silindir içi vuruş | 82.8 mm 3.26 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10 Lt 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1425 Kg 3141.59 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1910 Kg 4210.83 lbs. |
| Azami yük | 485 Kg 1069.24 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 445 Lt 15.72 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 66 Lt 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4882 mm 192.2 in. |
| Genişlik | 1730 mm 68.11 in. |
| Yükseklik | 1393 mm 54.84 in. |
| Dingil Mesafesi | 2766 mm 108.9 in. |
| Ön tekerlek izi | 1487 mm 58.54 in. |
| Arka tekerlek izi | 1450 mm 57.09 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/65 R15 V |