| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Rover |
| Model | Montego |
| Nesil | Rover Montego |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.3 (69 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1985 yıl |
| Son üretim yılı | 1993 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.8 Lt/100 km
30.16 US mpg 36.22 UK mpg 12.82 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.8 Lt/100 km
49 US mpg 58.85 UK mpg 20.83 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.8 Lt/100 km
34.59 US mpg 41.54 UK mpg 14.71 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 13 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 13 saniye |
| Maksimum sürat | 154 km/saat 95.69 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 15.6 Kg/bg, 64.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 10.5 Kg/Nm, 94.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 69 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 54.1 bg/Lt |
| Tork | 102 Nm @ 3500 dev/dak 75.23 lb.-ft. @ 3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 1275 cm3 77.81 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 70.64 mm 2.78 in. |
| Silindir içi vuruş | 81.28 mm 3.2 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.75:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1075 Kg 2369.97 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1460 Kg 3218.75 lbs. |
| Azami yük | 385 Kg 848.78 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 520 Lt 18.36 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4470 mm 175.98 in. |
| Genişlik | 1710 mm 67.32 in. |
| Yükseklik | 1420 mm 55.91 in. |
| Dingil Mesafesi | 2570 mm 101.18 in. |
| Ön tekerlek izi | 1465 mm 57.68 in. |
| Arka tekerlek izi | 1440 mm 56.69 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 185/65 R14 |