RUF RtR 3.8 (802 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | RUF |
| Model | RtR |
| Nesil | RUF RtR |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.8 (802 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2013 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 20.2 Lt/100 km
11.64 US mpg 13.98 UK mpg 4.95 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 9.9 Lt/100 km
23.76 US mpg 28.53 UK mpg 10.1 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 13.5 Lt/100 km
17.42 US mpg 20.92 UK mpg 7.41 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 320 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 3.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 3.1 saniye |
| Maksimum sürat | 350 km/saat 217.48 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 1.9 Kg/bg, 538.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 1.5 Kg/Nm, 664.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 802 bg @ 7300 dev/dak |
| Litre başına güç | 214.1 bg/Lt |
| Tork | 990 Nm @ 4500 dev/dak 730.19 lb.-ft. @ 4500 dev/dak |
| Motor hacmi | 3746 cm3 228.59 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Boxer motor |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-turbo, Intercooler |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1490 Kg 3284.89 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4491 mm 176.81 in. |
| Genişlik | 2012 mm 79.21 in. |
| Yükseklik | 1295 mm 50.98 in. |
| Dingil Mesafesi | 2450 mm 96.46 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |