RUF SCR 4.0 (510 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | RUF |
| Model | SCR |
| Nesil | RUF SCR |
| Modifikasyonu (Motor) | 4.0 (510 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 20.2 Lt/100 km
11.64 US mpg 13.98 UK mpg 4.95 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 9.7 Lt/100 km
24.25 US mpg 29.12 UK mpg 10.31 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 13.6 Lt/100 km
17.3 US mpg 20.77 UK mpg 7.35 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 324 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 370 km/saat 229.91 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 2.5 Kg/bg, 408 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.7 Kg/Nm, 376 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 510 bg @ 8270 dev/dak |
| Litre başına güç | 127.5 bg/Lt |
| Tork | 470 Nm @ 5760 dev/dak 346.65 lb.-ft. @ 5760 dev/dak |
| Motor hacmi | 4000 cm3 244.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Boxer motor |
| Silindir çapı | 105.4 mm 4.15 in. |
| Silindir içi vuruş | 76.4 mm 3.01 in. |
| Sıkıştırma oranı | 13.1:1 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1250 Kg 2755.78 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4207 mm 165.63 in. |
| Genişlik | 1819 mm 71.61 in. |
| Yükseklik | 1265 mm 49.8 in. |
| Dingil Mesafesi | 2342 mm 92.2 in. |
| Ön tekerlek izi | 1445 mm 56.89 in. |
| Arka tekerlek izi | 1500 mm 59.06 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Lastik boyutu | 245/35 R19; 305/30 R19 |
| Jant Boyutu | 8.5J x 19; 11J x 19 |