| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Saab |
| Model | 9-3 |
| Nesil | Saab 9-3 Convertible I |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.3i (150 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1998 yıl |
| Son üretim yılı | 2000 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 13.5 Lt/100 km
17.42 US mpg 20.92 UK mpg 7.41 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.1 Lt/100 km
33.13 US mpg 39.79 UK mpg 14.08 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10 saniye |
| Maksimum sürat | 210 km/saat 130.49 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 9.3 Kg/bg, 107.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.7 Kg/Nm, 150 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg @ 5700 dev/dak |
| Litre başına güç | 65.5 bg/Lt |
| Tork | 210 Nm @ 4300 dev/dak 154.89 lb.-ft. @ 4300 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B234i |
| Motor hacmi | 2290 cm3 139.74 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 90 mm 3.54 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.5 Lt 8.98 US qt | 7.48 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1400 Kg 3086.47 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 295 Lt 10.42 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 378 Lt 13.35 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 68 Lt 17.96 US gal | 14.96 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4629 mm 182.24 in. |
| Genişlik | 1711 mm 67.36 in. |
| Yükseklik | 1440 mm 56.69 in. |
| Dingil Mesafesi | 2605 mm 102.56 in. |
| Ön tekerlek izi | 1452 mm 57.17 in. |
| Arka tekerlek izi | 1442 mm 56.77 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/60 R15 |
| Jant Boyutu | 15 |