| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Saab |
| Model | 9-3 |
| Nesil | Saab 9-3 Sedan II |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.8T V6 (250 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2005 yıl |
| Son üretim yılı | 2007 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 15.4 Lt/100 km
15.27 US mpg 18.34 UK mpg 6.49 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.1 Lt/100 km
33.13 US mpg 39.79 UK mpg 14.08 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 10.2 Lt/100 km
23.06 US mpg 27.69 UK mpg 9.8 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 245 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.7 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 6.4 Kg/bg, 155.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.6 Kg/Nm, 218.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 250 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 89.5 bg/Lt |
| Tork | 350 Nm @ 2000-2750 dev/dak 258.15 lb.-ft. @ 2000-2750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B284R |
| Motor hacmi | 2792 cm3 170.38 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 89 mm 3.5 in. |
| Silindir içi vuruş | 74.8 mm 2.94 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-scroll turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6 Lt 6.34 US qt | 5.28 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.6 Lt 10.14 US qt | 8.45 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1605 Kg 3538.42 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2060 Kg 4541.52 lbs. |
| Azami yük | 455 Kg 1003.1 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 425 Lt 15.01 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 58 Lt 15.32 US gal | 12.76 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4635 mm 182.48 in. |
| Genişlik | 1762 mm 69.37 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2038 mm 80.24 in. |
| Yükseklik | 1466 mm 57.72 in. |
| Dingil Mesafesi | 2675 mm 105.31 in. |
| Ön tekerlek izi | 1524 mm 60 in. |
| Arka tekerlek izi | 1506 mm 59.29 in. |
| ön çıkıntı | 965 mm 37.99 in. |
| arka çıkıntı | 995 mm 39.17 in. |
| En az dönüş açısı | 11.4 m 37.4 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/45 R17 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 17 |