| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Saab |
| Model | 9-3 |
| Nesil | Saab 9-3 Sport Combi II Griffin (facelift 2011) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.9 TTiD (180 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2011 yıl |
| Son üretim yılı | Aralık, 2011 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 5.6-6.4 Lt/100 km
42 - 36.75 US mpg 50.44 - 44.14 UK mpg 17.86 - 15.63 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 3.9-4.4 Lt/100 km
60.31 - 53.46 US mpg 72.43 - 64.2 UK mpg 25.64 - 22.73 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 4.5-5.1 Lt/100 km
52.27 - 46.12 US mpg 62.77 - 55.39 UK mpg 22.22 - 19.61 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 119-135 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.7 saniye |
| Maksimum sürat | 225 km/saat 139.81 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 8.5 Kg/bg, 117.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.8 Kg/Nm, 261.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 180 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 94.2 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 1800-3000 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 1800-3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | A19DTR |
| Motor hacmi | 1910 cm3 116.56 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 90.4 mm 3.56 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Twin-turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.4 Lt 7.82 US qt | 6.51 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1530-1695 Kg 3373.07 - 3736.84 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2120 Kg 4673.8 lbs. |
| Azami yük | 425-590 Kg 936.96 - 1300.73 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 477 Lt 16.85 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1331 Lt 47 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 58 Lt 15.32 US gal | 12.76 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1600 Kg 3527.4 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4691 mm 184.69 in. |
| Genişlik | 1762 mm 69.37 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2038 mm 80.24 in. |
| Yükseklik | 1492 mm 58.74 in. |
| Dingil Mesafesi | 2675 mm 105.31 in. |
| Ön tekerlek izi | 1524 mm 60 in. |
| Arka tekerlek izi | 1506 mm 59.29 in. |
| ön çıkıntı | 1002 mm 39.45 in. |
| arka çıkıntı | 1014 mm 39.92 in. |
| En az dönüş açısı | 10.8 m 35.43 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 302 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 292 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/45 R17; 235/45 R17; 225/45 R18; 235/45 R18; 235/40 R19 |
| Jant Boyutu | 7J x 17; 7.5J x 17; 7.5J x 18; 8J x 19 |