| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Saab |
| Model | 9-3 |
| Nesil | Saab 9-3 Sport Combi II |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.9 TiD (150 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2005 yıl |
| Son üretim yılı | 2007 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.8 Lt/100 km
30.16 US mpg 36.22 UK mpg 12.82 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.8 Lt/100 km
49 US mpg 58.85 UK mpg 20.83 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.2 saniye |
| Maksimum sürat | 200 km/saat 124.27 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 10.2 Kg/bg, 97.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.8 Kg/Nm, 208.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 78.5 bg/Lt |
| Tork | 320 Nm @ 2000 dev/dak 236.02 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | Z19DTH |
| Motor hacmi | 1910 cm3 116.56 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 90.4 mm 3.56 in. |
| Sıkıştırma oranı | 18:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.6 Lt 4.86 US qt | 4.05 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.4 Lt 7.82 US qt | 6.51 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1535 Kg 3384.1 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| Azami yük | 565 Kg 1245.61 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 419 Lt 14.8 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1273 Lt 44.96 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 62 Lt 16.38 US gal | 13.64 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4654 mm 183.23 in. |
| Genişlik | 1782 mm 70.16 in. |
| Yükseklik | 1507 mm 59.33 in. |
| Dingil Mesafesi | 2675 mm 105.31 in. |
| Ön tekerlek izi | 1524 mm 60 in. |
| Arka tekerlek izi | 1506 mm 59.29 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 215/60 R15 |
| Jant Boyutu | 15 |