Saab 9-5 (facelift 2001) 2.3 t (185 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Saab |
| Model | 9-5 |
| Nesil | Saab 9-5 (facelift 2001) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.3 t (185 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2001 yıl |
| Son üretim yılı | 2005 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 9.4 Lt/100 km
25.02 US mpg 30.05 UK mpg 10.64 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.4 saniye |
| Maksimum sürat | 225 km/saat 139.81 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 9.3 Kg/bg, 107.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.1 Kg/Nm, 163.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 185 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 80.8 bg/Lt |
| Tork | 280 Nm @ 1800 dev/dak 206.52 lb.-ft. @ 1800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B235E |
| Motor hacmi | 2290 cm3 139.74 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 90 mm 3.54 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.4 Lt 7.82 US qt | 6.51 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1715 Kg 3780.93 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2090 Kg 4607.66 lbs. |
| Azami yük | 375 Kg 826.73 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 500 Lt 17.66 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 944 Lt 33.34 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 75 Lt 19.81 US gal | 16.5 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4827 mm 190.04 in. |
| Genişlik | 1792 mm 70.55 in. |
| Yükseklik | 1475 mm 58.07 in. |
| Dingil Mesafesi | 2703 mm 106.42 in. |
| Ön tekerlek izi | 1522 mm 59.92 in. |
| Arka tekerlek izi | 1522 mm 59.92 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/55 R16 |