Saab 9-5 Sport Combi (facelift 2005) 2.3t (185 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Saab |
| Model | 9-5 |
| Nesil | Saab 9-5 Sport Combi (facelift 2005) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.3t (185 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2005 yıl |
| Son üretim yılı | 2010 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 13 Lt/100 km
18.09 US mpg 21.73 UK mpg 7.69 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 6.8 Lt/100 km
34.59 US mpg 41.54 UK mpg 14.71 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 9.1 Lt/100 km
25.85 US mpg 31.04 UK mpg 10.99 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 217 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.8 saniye |
| Maksimum sürat | 225 km/saat 139.81 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Motor | |
| Güç | 185 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 80.8 bg/Lt |
| Tork | 280 Nm @ 1800-3500 dev/dak 206.52 lb.-ft. @ 1800-3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B235E |
| Motor hacmi | 2290 cm3 139.74 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 90 mm 3.54 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.4 Lt 7.82 US qt | 6.51 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Bagaj hacmi en az | 416 Lt 14.69 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1490 Lt 52.62 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 75 Lt 19.81 US gal | 16.5 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4841 mm 190.59 in. |
| Genişlik | 1792 mm 70.55 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2070 mm 81.5 in. |
| Yükseklik | 1459 mm 57.44 in. |
| Dingil Mesafesi | 2703 mm 106.42 in. |
| Ön tekerlek izi | 1522 mm 59.92 in. |
| Arka tekerlek izi | 1528 mm 60.16 in. |
| ön çıkıntı | 1031 mm 40.59 in. |
| arka çıkıntı | 1106 mm 43.54 in. |
| En az dönüş açısı | 10.8 m 35.43 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 308 mm |
| Arka frenler | Disk, 286 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/55 R16; 225/45 R17 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16; 7J x 17 |