Saab 9-5 Sport Combi 3.0 i V6 24V (200 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Saab |
| Model | 9-5 |
| Nesil | Saab 9-5 Sport Combi |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0 i V6 24V (200 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1998 yıl |
| Son üretim yılı | 2001 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 17 Lt/100 km
13.84 US mpg 16.62 UK mpg 5.88 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8.1 Lt/100 km
29.04 US mpg 34.87 UK mpg 12.35 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 11.3 Lt/100 km
20.82 US mpg 25 UK mpg 8.85 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.7 saniye |
| Maksimum sürat | 230 km/saat 142.92 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8.3 Kg/bg, 121.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.3 Kg/Nm, 187.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 200 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 67.5 bg/Lt |
| Tork | 310 Nm @ 2100 dev/dak 228.64 lb.-ft. @ 2100 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B308i |
| Motor hacmi | 2962 cm3 180.75 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 85 mm 3.35 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.2 Lt 7.61 US qt | 6.34 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1650 Kg 3637.63 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2180 Kg 4806.08 lbs. |
| Azami yük | 530 Kg 1168.45 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 415 Lt 14.66 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1490 Lt 52.62 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4808 mm 189.29 in. |
| Genişlik | 1792 mm 70.55 in. |
| Yükseklik | 1497 mm 58.94 in. |
| Dingil Mesafesi | 2703 mm 106.42 in. |
| Ön tekerlek izi | 1522 mm 59.92 in. |
| Arka tekerlek izi | 1522 mm 59.92 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/65 R15; 215/55 R16 |
| Jant Boyutu | 15; 16 |