Saturn ION 2.4 i 16V (173 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Saturn |
| Model | ION |
| Nesil | Saturn ION |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.4 i 16V (173 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2002 yıl |
| Son üretim yılı | Mart, 2007 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.2 saniye |
| Maksimum sürat | 175 km/saat 108.74 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 7.4 Kg/bg, 135.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.8 Kg/Nm, 171.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 173 bg @ 6200 dev/dak |
| Litre başına güç | 72.6 bg/Lt |
| Tork | 220 Nm @ 5000 dev/dak 162.26 lb.-ft. @ 5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | LE5 |
| Motor hacmi | 2384 cm3 145.48 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 88 mm 3.46 in. |
| Silindir içi vuruş | 98 mm 3.86 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4.7 Lt 4.97 US qt | 4.14 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1280 Kg 2821.92 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 454 Lt 16.03 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4686 mm 184.49 in. |
| Genişlik | 1707 mm 67.2 in. |
| Yükseklik | 1458 mm 57.4 in. |
| Dingil Mesafesi | 2621 mm 103.19 in. |
| Ön tekerlek izi | 1494 mm 58.82 in. |
| Arka tekerlek izi | 1483 mm 58.39 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R15 |