| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Skoda |
| Model | Fabia |
| Nesil | Skoda Fabia I (6Y, facelift 2004) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.4 (75 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 2004 yıl |
| Son üretim yılı | Aralık, 2006 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.3 Lt/100 km
22.84 US mpg 27.43 UK mpg 9.71 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6 Lt/100 km
39.2 US mpg 47.08 UK mpg 16.67 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.6 Lt/100 km
30.95 US mpg 37.17 UK mpg 13.16 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 182 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 17 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 17 saniye |
| Maksimum sürat | 166 km/saat 103.15 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 14.6 Kg/bg, 68.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.7 Kg/Nm, 115.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 75 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 54 bg/Lt |
| Tork | 126 Nm @ 3800 dev/dak 92.93 lb.-ft. @ 3800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | BBY |
| Motor hacmi | 1390 cm3 84.82 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 76.5 mm 3.01 in. |
| Silindir içi vuruş | 75.6 mm 2.98 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.2 Lt 3.38 US qt | 2.82 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1095 Kg 2414.06 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1610 Kg 3549.44 lbs. |
| Azami yük | 515 Kg 1135.38 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 260 Lt 9.18 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1016 Lt 35.88 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 45 Lt 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 800 Kg 1763.7 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 450 Kg 992.08 lbs. |
| Römork burun yükü | 50 Kg 110.23 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3970 mm 156.3 in. |
| Genişlik | 1646 mm 64.8 in. |
| Yükseklik | 1451 mm 57.13 in. |
| Dingil Mesafesi | 2462 mm 96.93 in. |
| Ön tekerlek izi | 1435 mm 56.5 in. |
| Arka tekerlek izi | 1424 mm 56.06 in. |
| Yerden yükseklik | 120 mm 4.72 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.33 |
| En az dönüş açısı | 10.4 m 34.12 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Sürükleme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 155/80 R13; 165/70 R14; 185/60 R14 |
| Jant Boyutu | 5J x 13; 5J x 16; 6J x 14 |