Skoda Fabia II Combi Scout (facelift 2010) 1.2 TSI (86 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Skoda |
| Model | Fabia |
| Nesil | Skoda Fabia II Combi Scout (facelift 2010) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2 TSI (86 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Haziran, 2010 yıl |
| Son üretim yılı | Haziran, 2014 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi, Crossover |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 6.6 Lt/100 km
35.6 US mpg 42.8 UK mpg 15.2 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 4.4 Lt/100 km
53.5 US mpg 64.2 UK mpg 22.7 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 5.2 Lt/100 km
45.2 US mpg 54.3 UK mpg 19.2 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 121 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.8 saniye |
| Maksimum sürat | 178 km/saat 110.6 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 12.3 Kg/bg, 81.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.6 Kg/Nm, 150.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 86 bg @ 4800 dev/dak |
| Litre başına güç | 71.8 bg/Lt |
| Tork | 160 Nm @ 1500-3500 dev/dak 118.01 lb.-ft. @ 1500-3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA111 / CBZA |
| Motor hacmi | 1197 cm3 73.05 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 71 mm 2.8 in. |
| Silindir içi vuruş | 75.6 mm 2.98 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.6 Lt 3.8 US qt | 3.17 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.7 Lt 8.14 US qt | 6.78 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1061-1076 Kg 2339.1 - 2372.17 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1591 Kg 3507.55 lbs. |
| Azami yük | 515-530 Kg 1135.38 - 1168.45 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 480 Lt 16.95 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1485 Lt 52.44 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 45 Lt 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1200 Kg 2645.55 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1100 Kg 2425.08 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 450 Kg 992.08 lbs. |
| Römork burun yükü | 50 Kg 110.23 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4275 mm 168.31 in. |
| Genişlik | 1658 mm 65.28 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1886 mm 74.25 in. |
| Yükseklik | 1542 mm 60.71 in. |
| Dingil Mesafesi | 2451 mm 96.5 in. |
| Ön tekerlek izi | 1427 mm 56.18 in. |
| Arka tekerlek izi | 1420 mm 55.91 in. |
| Yerden yükseklik | 135 mm 5.31 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.31 |
| En az dönüş açısı | 10 m 32.81 ft. |
| Yaklaşım açısı | 14.1° |
| Kalkış açısı | 12.1° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Helezon yay, Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/40 R17 |
| Jant Boyutu | 7J x 17 |