Skoda Fabia II Combi Scout 1.6 16V (105 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Skoda |
| Model | Fabia |
| Nesil | Skoda Fabia II Combi Scout |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 16V (105 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2009 yıl |
| Son üretim yılı | 2010 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi, Crossover |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 9.1 Lt/100 km
25.8 US mpg 31 UK mpg 11 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 5.6 Lt/100 km
42 US mpg 50.4 UK mpg 17.9 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 6.9 Lt/100 km
34.1 US mpg 40.9 UK mpg 14.5 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 165 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.4 saniye |
| Maksimum sürat | 189 km/saat 117.44 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 10.3 Kg/bg, 97.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.1 Kg/Nm, 141.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 105 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 65.7 bg/Lt |
| Tork | 153 Nm @ 3800 dev/dak 112.85 lb.-ft. @ 3800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA111 / BTS |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 76.5 mm 3.01 in. |
| Silindir içi vuruş | 86.9 mm 3.42 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.6 Lt 3.8 US qt | 3.17 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.9 Lt 6.23 US qt | 5.19 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1080 Kg 2380.99 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1610 Kg 3549.44 lbs. |
| Azami yük | 530 Kg 1168.45 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 480 Lt 16.95 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1460 Lt 51.56 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 45 Lt 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1000 Kg 2204.62 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 450 Kg 992.08 lbs. |
| Römork burun yükü | 50 Kg 110.23 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4250 mm 167.32 in. |
| Genişlik | 1658 mm 65.28 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1886 mm 74.25 in. |
| Yükseklik | 1542 mm 60.71 in. |
| Dingil Mesafesi | 2462 mm 96.93 in. |
| Ön tekerlek izi | 1430 mm 56.3 in. |
| Arka tekerlek izi | 1420 mm 55.91 in. |
| ön çıkıntı | 862 mm 33.94 in. |
| arka çıkıntı | 926 mm 36.46 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.32 |
| En az dönüş açısı | 10 m 32.81 ft. |
| Yaklaşım açısı | 14.6° |
| Kalkış açısı | 18.7° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Helezon yay, Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/45 R16 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16 |