Skoda Fabia III 1.4 TDI (90 bg) DSG modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Skoda |
| Model | Fabia |
| Nesil | Skoda Fabia III |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.4 TDI (90 bg) DSG |
| Üretim başlangıç yılı | 2014 yıl |
| Son üretim yılı | Temmuz, 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 4 Lt/100 km
58.8 US mpg 70.62 UK mpg 25 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 3.4 Lt/100 km
69.18 US mpg 83.08 UK mpg 29.41 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 3.6 Lt/100 km
65.34 US mpg 78.47 UK mpg 27.78 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 94 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.1 saniye |
| Maksimum sürat | 182 km/saat 113.09 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 13.2 Kg/bg, 75.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.2 Kg/Nm, 193.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 90 bg @ 3000-3250 dev/dak |
| Litre başına güç | 63.3 bg/Lt |
| Tork | 230 Nm @ 1750-2500 dev/dak 169.64 lb.-ft. @ 1750-2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA288 / CUSB |
| Motor hacmi | 1422 cm3 86.78 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79.5 mm 3.13 in. |
| Silindir içi vuruş | 95.5 mm 3.76 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.2:1 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.1 Lt 4.33 US qt | 3.61 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1186 Kg 2614.68 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1641 Kg 3617.79 lbs. |
| Azami yük | 455 Kg 1003.1 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 330 Lt 11.65 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1150 Lt 40.61 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 45 Lt 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3992 mm 157.17 in. |
| Genişlik | 1732 mm 68.19 in. |
| Yükseklik | 1467 mm 57.76 in. |
| Dingil Mesafesi | 2470 mm 97.24 in. |
| Ön tekerlek izi | 1463 mm 57.6 in. |
| Arka tekerlek izi | 1457 mm 57.36 in. |
| En az dönüş açısı | 10.4 m 34.12 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman DSG |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 175/70 R14 |
| Jant Boyutu | 5J x 14 |