Skoda Octavia I Combi Tour (facelift 2000) 1.8 T (180 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Skoda |
| Model | Octavia |
| Nesil | Skoda Octavia I Combi Tour (facelift 2000) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.8 T (180 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Aralık, 2000 yıl |
| Son üretim yılı | Ocak, 2006 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.8 Lt/100 km
21.78 US mpg 26.16 UK mpg 9.26 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.4 Lt/100 km
36.75 US mpg 44.14 UK mpg 15.63 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8 saniye |
| Maksimum sürat | 231 km/saat 143.54 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 7.4 Kg/bg, 134.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.7 Kg/Nm, 175.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 180 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 101.1 bg/Lt |
| Tork | 235 Nm @ 1950 dev/dak 173.33 lb.-ft. @ 1950 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | AUQ |
| Motor hacmi | 1781 cm3 108.68 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 86.4 mm 3.4 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 5 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.8 Lt 7.19 US qt | 5.98 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1340 Kg 2954.19 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1825 Kg 4023.44 lbs. |
| Azami yük | 485 Kg 1069.24 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 548 Lt 19.35 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1512 Lt 53.4 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4511 mm 177.6 in. |
| Genişlik | 1731 mm 68.15 in. |
| Yükseklik | 1444 mm 56.85 in. |
| Dingil Mesafesi | 2511 mm 98.86 in. |
| Ön tekerlek izi | 1508 mm 59.37 in. |
| Arka tekerlek izi | 1495 mm 58.86 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/65 R15 |
| Jant Boyutu | 6.5J X 15 |