Skoda Octavia II Scout 2.0 TDI (140 bg) 4x4 modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Skoda |
| Model | Octavia |
| Nesil | Skoda Octavia II Scout |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TDI (140 bg) 4x4 |
| Üretim başlangıç yılı | 2007 yıl |
| Son üretim yılı | Mayıs ayı, 2009 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi, Crossover |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8 Lt/100 km
29.4 US mpg 35.3 UK mpg 12.5 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.4 Lt/100 km
43.6 US mpg 52.3 UK mpg 18.5 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.4 Lt/100 km
36.8 US mpg 44.1 UK mpg 15.6 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 173 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.2 saniye |
| Maksimum sürat | 197 km/saat 122.41 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 10.9 Kg/bg, 91.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.8 Kg/Nm, 209.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 140 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 71.1 bg/Lt |
| Tork | 320 Nm @ 1750 dev/dak 236.02 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA188 / BKD |
| Motor hacmi | 1968 cm3 120.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 95.5 mm 3.76 in. |
| Sıkıştırma oranı | 18.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Pompa-meme |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.8 Lt 4.02 US qt | 3.34 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.2 Lt 8.66 US qt | 7.21 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1530 Kg 3373.07 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2190 Kg 4828.12 lbs. |
| Azami yük | 660 Kg 1455.05 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 580 Lt 20.48 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1620 Lt 57.21 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1600 Kg 3527.4 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 650 Kg 1433 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4581 mm 180.35 in. |
| Genişlik | 1784 mm 70.24 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1973 mm 77.68 in. |
| Yükseklik | 1533 mm 60.35 in. |
| Dingil Mesafesi | 2578 mm 101.5 in. |
| Ön tekerlek izi | 1534 mm 60.39 in. |
| Arka tekerlek izi | 1515 mm 59.65 in. |
| En az dönüş açısı | 10.85 m 35.6 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 225/50 R17 |
| Jant Boyutu | 7J x 17 |