Skoda Octavia IV Scout 2.0 TSI (190 bg) 4x4 DSG modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Skoda |
| Model | Octavia |
| Nesil | Skoda Octavia IV Scout |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TSI (190 bg) 4x4 DSG |
| Üretim başlangıç yılı | Mart, 2021 yıl |
| Son üretim yılı | Mart, 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi, Crossover |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 7.2-7.5 Lt/100 km
32.67 - 31.36 US mpg 39.23 - 37.66 UK mpg 13.89 - 13.33 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 163-169 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 8 Lt/100 km
29.4 US mpg 35.31 UK mpg 12.5 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 5.3 Lt/100 km
44.38 US mpg 53.3 UK mpg 18.87 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 6.3 Lt/100 km
37.34 US mpg 44.84 UK mpg 15.87 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC, WLTP eşdeğer) | 144 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.2 saniye |
| Maksimum sürat | 229 km/saat 142.29 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 8 Kg/bg, 125.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.7 Kg/Nm, 210.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 190 bg @ 4200-6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 95.8 bg/Lt |
| Tork | 320 Nm @ 1500-4100 dev/dak 236.02 lb.-ft. @ 1500-4100 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA888 evo4 / DNNA |
| Motor hacmi | 1984 cm3 121.07 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82.5 mm 3.25 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.8 mm 3.65 in. |
| Sıkıştırma oranı | 12.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.7 Lt 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1517-1678 Kg 3344.41 - 3699.36 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2080-2190 Kg 4585.62 - 4828.12 lbs. |
| Azami yük | 512-563 Kg 1128.77 - 1241.2 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 640 Lt 22.6 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1700 Lt 60.03 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1700 Kg 3747.86 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1700 Kg 3747.86 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4703 mm 185.16 in. |
| Genişlik | 1829 mm 72.01 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2003 mm 78.86 in. |
| Yükseklik | 1487 mm 58.54 in. |
| Dingil Mesafesi | 2680 mm 105.51 in. |
| Ön tekerlek izi | 1535 mm 60.43 in. |
| Arka tekerlek izi | 1533 mm 60.35 in. |
| ön çıkıntı | 915 mm 36.02 in. |
| arka çıkıntı | 1109 mm 43.66 in. |
| Yerden yükseklik | 161 mm 6.34 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.282 |
| En az dönüş açısı | 11.1 m 36.42 ft. |
| Yaklaşım açısı | 15.4° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM arka tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile ön tekerlekler tahrik edilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman DSG |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/45 R18 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 18 |