| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Skoda |
| Model | Superb |
| Nesil | Skoda Superb I |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.9 TDI (131 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Aralık, 2001 yıl |
| Son üretim yılı | 2006 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.7 Lt/100 km
30.55 US mpg 36.69 UK mpg 12.99 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.6 Lt/100 km
51.13 US mpg 61.41 UK mpg 21.74 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.7 Lt/100 km
41.27 US mpg 49.56 UK mpg 17.54 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.1 saniye |
| Maksimum sürat | 205 km/saat 127.38 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 11.4 Kg/bg, 87.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.2 Kg/Nm, 190.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 131 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 69.1 bg/Lt |
| Tork | 285 Nm @ 1750 dev/dak 210.21 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | EA188 / AWX |
| Motor hacmi | 1896 cm3 115.7 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79.5 mm 3.13 in. |
| Silindir içi vuruş | 95.5 mm 3.76 in. |
| Sıkıştırma oranı | 19:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Pompa-meme |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.6 Lt 3.8 US qt | 3.17 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1496 Kg 3298.12 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1865 Kg 4111.62 lbs. |
| Azami yük | 369 Kg 813.51 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 585 Lt 20.66 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1228 Lt 43.37 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 62 Lt 16.38 US gal | 13.64 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4803 mm 189.09 in. |
| Genişlik | 1765 mm 69.49 in. |
| Yükseklik | 1469 mm 57.83 in. |
| Dingil Mesafesi | 2803 mm 110.35 in. |
| Ön tekerlek izi | 1515 mm 59.65 in. |
| Arka tekerlek izi | 1515 mm 59.65 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16 |
| Jant Boyutu | 7.0J x 16 |