| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Skoda |
| Model | Superb |
| Nesil | Skoda Superb III |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.4 TSI (125 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Mart, 2015 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Liftback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.3 Lt/100 km
44.38 US mpg 53.3 UK mpg 18.87 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 122 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.9 saniye |
| Maksimum sürat | 208 km/saat 129.25 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 10.4 Kg/bg, 96.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.5 Kg/Nm, 153.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 125 bg @ 5000-6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 89.6 bg/Lt |
| Tork | 200 Nm @ 1400-4500 dev/dak 147.51 lb.-ft. @ 1400-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA211 / CZCA |
| Motor hacmi | 1395 cm3 85.13 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 74.5 mm 2.93 in. |
| Silindir içi vuruş | 80 mm 3.15 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.7 Lt 8.14 US qt | 6.78 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1300 Kg 2866.01 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1920 Kg 4232.88 lbs. |
| Azami yük | 620 Kg 1366.87 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 625 Lt 22.07 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1760 Lt 62.15 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 66 Lt 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4861 mm 191.38 in. |
| Genişlik | 1864 mm 73.39 in. |
| Yükseklik | 1468 mm 57.8 in. |
| Dingil Mesafesi | 2841 mm 111.85 in. |
| Ön tekerlek izi | 1584 mm 62.36 in. |
| Arka tekerlek izi | 1572 mm 61.89 in. |
| Yerden yükseklik | 149 mm 5.87 in. |
| En az dönüş açısı | 11.7 m 38.39 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 215/60 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |