| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Skoda |
| Model | Yeti |
| Nesil | Skoda Yeti (facelift 2013) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.4 TSI (122 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2013 yıl |
| Son üretim yılı | 2015 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.9 Lt/100 km
29.77 US mpg 35.76 UK mpg 12.66 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.5 Lt/100 km
42.77 US mpg 51.36 UK mpg 18.18 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.4 Lt/100 km
36.75 US mpg 44.14 UK mpg 15.63 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 148 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.6 saniye |
| Maksimum sürat | 185 km/saat 114.95 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 J |
| Ağırlık/güç oranı | 11.4 Kg/bg, 87.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7 Kg/Nm, 143.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 122 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 87.8 bg/Lt |
| Tork | 200 Nm @ 1500-4000 dev/dak 147.51 lb.-ft. @ 1500-4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA111 / CAXA |
| Motor hacmi | 1390 cm3 84.82 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 76.5 mm 3.01 in. |
| Silindir içi vuruş | 75.6 mm 2.98 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.6 Lt 3.8 US qt | 3.17 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.7 Lt 8.14 US qt | 6.78 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1395 Kg 3075.45 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1940 Kg 4276.97 lbs. |
| Azami yük | 545 Kg 1201.52 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 415 Lt 14.66 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1665 Lt 58.8 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4222 mm 166.22 in. |
| Genişlik | 1793 mm 70.59 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1956 mm 77.01 in. |
| Yükseklik | 1691 mm 66.57 in. |
| Dingil Mesafesi | 2578 mm 101.5 in. |
| Ön tekerlek izi | 1541 mm 60.67 in. |
| Arka tekerlek izi | 1537 mm 60.51 in. |
| ön çıkıntı | 877 mm 34.53 in. |
| arka çıkıntı | 767 mm 30.2 in. |
| Yerden yükseklik | 180 mm 7.09 in. |
| En az dönüş açısı | 10.32 m 33.86 ft. |
| Yaklaşım açısı | 19° |
| Kalkış açısı | 26.7° |
| rampa açısı | 19.6° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 215/60 R16; 225/50 R17 |
| Jant Boyutu | 7J x 16; 7J x 17 |