SMA C52 1.5 (95 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | SMA |
| Model | C52 |
| Nesil | SMA C52 |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 (95 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2005 yıl |
| Son üretim yılı | 2016 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.5 Lt/100 km
36.19 US mpg 43.46 UK mpg 15.38 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 160 km/saat 99.42 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 3 |
| Ağırlık/güç oranı | 12.2 Kg/bg, 81.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 9.1 Kg/Nm, 110.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 95 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 63.4 bg/Lt |
| Tork | 128 Nm @ 3400 dev/dak 94.41 lb.-ft. @ 3400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | JL479QA |
| Motor hacmi | 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Sıkıştırma oranı | 9.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1160 Kg 2557.36 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1540 Kg 3395.12 lbs. |
| Azami yük | 380 Kg 837.76 lbs. |
| Bagaj hacmi en fazla | 520 Lt 18.36 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 51 Lt 13.47 US gal | 11.22 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4435 mm 174.61 in. |
| Genişlik | 1710 mm 67.32 in. |
| Yükseklik | 1430 mm 56.3 in. |
| Dingil Mesafesi | 2540 mm 100 in. |
| Ön tekerlek izi | 1423 mm 56.02 in. |
| Arka tekerlek izi | 1424 mm 56.06 in. |
| En az dönüş açısı | 10.5 m 34.45 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız süspansiyon, enine torsiyon şaftlı uzunlamasına kollar |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 175/65 R14 |