| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Smart |
| Model | Forfour |
| Nesil | Smart Forfour II (W453) |
| Modifikasyonu (Motor) | EQ 17.6 kWh (82 bg) electric drive |
| Üretim başlangıç yılı | 2017 yıl |
| Son üretim yılı | Şubat, 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | BEV (Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.7 saniye |
| Maksimum sürat | 130 km/saat 80.78 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 13.4 Kg/bg, 74.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.9 Kg/Nm, 145.5 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 17.6 kWh |
| Net batarya kapasitesi | 16.7 kWh |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Zemin altında, ön ve arka koltukların arasında |
| Elektrikle gidilebilen menzil (NEDC) | 155 km 96.31 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi (NEDC) | 13.1 kWh/100 km
21.08 kWh/100 mi 160 MPGe 7.6 km/kWh 4.7 mi/kWh |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 82 bg |
| Elektrikli motor torku | 160 Nm 118.01 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Arka aks, enine |
| Sistem gücü | 82 bg |
| Sistem tork | 160 Nm 118.01 lb.-ft. |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1100 Kg 2425.08 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 184 Lt 6.5 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 974 Lt 34.4 cu. ft. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3495 mm 137.6 in. |
| Genişlik | 1666 mm 65.59 in. |
| Yükseklik | 1554 mm 61.18 in. |
| Dingil Mesafesi | 2494 mm 98.19 in. |
| Ön tekerlek izi | 1467 mm 57.76 in. |
| Arka tekerlek izi | 1429 mm 56.26 in. |
| En az dönüş açısı | 9.05 m 29.69 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | Bir elektrikli motor arka tekerlekleri hareket ettirir. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 1 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Süspansiyon De-Dion |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 258x22 mm |
| Arka frenler | Kampana, 228 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 165/65 R15 Arka lastikler: 185/60 R15 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 5J x 15 Arka jantlar: 5.5J x 15 |