Smart Forfour (W454) 1.3i (95 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Smart |
| Model | Forfour |
| Nesil | Smart Forfour (W454) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.3i (95 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2004 yıl |
| Son üretim yılı | 2006 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.4 Lt/100 km
31.79 US mpg 38.17 UK mpg 13.51 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.8 Lt/100 km
49 US mpg 58.85 UK mpg 20.83 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.8 Lt/100 km
40.55 US mpg 48.7 UK mpg 17.24 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.8 saniye |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 10.2 Kg/bg, 98.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.7 Kg/Nm, 129.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 95 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 71.3 bg/Lt |
| Tork | 125 Nm @ 4000 dev/dak 92.2 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor Modeli/Kodu | M 135.930 |
| Motor hacmi | 1332 cm3 81.28 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 4.6 Lt 4.86 US qt | 4.05 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 965 Kg 2127.46 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1450 Kg 3196.7 lbs. |
| Azami yük | 485 Kg 1069.24 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 268 Lt 9.46 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 910 Lt 32.14 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 47 Lt 12.42 US gal | 10.34 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3752 mm 147.72 in. |
| Genişlik | 1684 mm 66.3 in. |
| Yükseklik | 1450 mm 57.09 in. |
| Dingil Mesafesi | 2500 mm 98.43 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Lastik boyutu | 175/65 R14 |