Smart Roadster cabrio 0.7 i (82 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Smart |
| Model | Roadster |
| Nesil | Smart Roadster cabrio |
| Modifikasyonu (Motor) | 0.7 i (82 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2003 yıl |
| Son üretim yılı | 2005 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.3 Lt/100 km
37.34 US mpg 44.84 UK mpg 15.87 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.3 Lt/100 km
54.7 US mpg 65.69 UK mpg 23.26 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.1 Lt/100 km
46.12 US mpg 55.39 UK mpg 19.61 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.9 saniye |
| Maksimum sürat | 175 km/saat 108.74 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 9.6 Kg/bg, 103.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.2 Kg/Nm, 139.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 82 bg @ 5250 dev/dak |
| Litre başına güç | 117.5 bg/Lt |
| Tork | 110 Nm @ 2250 dev/dak 81.13 lb.-ft. @ 2250 dev/dak |
| Motor Modeli/Kodu | M 160.922 |
| Motor hacmi | 698 cm3 42.59 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 66.5 mm 2.62 in. |
| Silindir içi vuruş | 67 mm 2.64 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3 Lt 3.17 US qt | 2.64 UK qt |
| soğutma sıvısı | 4.2 Lt 4.44 US qt | 3.7 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 790 Kg 1741.65 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 45 Lt 1.59 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 86 Lt 3.04 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 35 Lt 9.25 US gal | 7.7 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3427 mm 134.92 in. |
| Genişlik | 1615 mm 63.58 in. |
| Yükseklik | 1192 mm 46.93 in. |
| Dingil Mesafesi | 2360 mm 92.91 in. |
| Ön tekerlek izi | 1357 mm 53.43 in. |
| Arka tekerlek izi | 1392 mm 54.8 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Süspansiyon De-Dion |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 185/55 R15 |
| Jant Boyutu | 5J x 15 |