Smart Roadster coupe 1.4 i V6 (170 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Smart |
| Model | Roadster |
| Nesil | Smart Roadster coupe |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.4 i V6 (170 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2003 yıl |
| Son üretim yılı | 2005 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6 saniye |
| Maksimum sürat | 220 km/saat 136.7 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 4.9 Kg/bg, 202.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.8 Kg/Nm, 261.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 170 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 121.8 bg/Lt |
| Tork | 220 Nm @ 2250 dev/dak 162.26 lb.-ft. @ 2250 dev/dak |
| Motor düzeni | Arka, enine |
| Motor hacmi | 1396 cm3 85.19 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 66.5 mm 2.62 in. |
| Silindir içi vuruş | 67 mm 2.64 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 840 Kg 1851.88 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3427 mm 134.92 in. |
| Genişlik | 1615 mm 63.58 in. |
| Yükseklik | 1192 mm 46.93 in. |
| Dingil Mesafesi | 2360 mm 92.91 in. |
| Ön tekerlek izi | 1357 mm 53.43 in. |
| Arka tekerlek izi | 1392 mm 54.8 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Süspansiyon De-Dion |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/40 R17 |