SsangYong Kyron 2.0Xdi (141 bg) 4WD modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | SsangYong |
| Model | Kyron |
| Nesil | SsangYong Kyron |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0Xdi (141 bg) 4WD |
| Üretim başlangıç yılı | 2006 yıl |
| Son üretim yılı | 2007 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9.9 Lt/100 km
23.76 US mpg 28.53 UK mpg 10.1 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.3 Lt/100 km
37.34 US mpg 44.84 UK mpg 15.87 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.7 Lt/100 km
30.55 US mpg 36.69 UK mpg 12.99 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 14.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 14.2 saniye |
| Maksimum sürat | 167 km/saat 103.77 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 13.7 Kg/bg, 73.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.2 Kg/Nm, 160.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 141 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 70.6 bg/Lt |
| Tork | 310 Nm 228.64 lb.-ft. |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | D20DT 664.950 |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86.2 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 85.6 mm 3.37 in. |
| Sıkıştırma oranı | 18:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 7.5 Lt 7.93 US qt | 6.6 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10.5 Lt 11.1 US qt | 9.24 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1929 Kg 4252.72 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2530 Kg 5577.7 lbs. |
| Azami yük | 601 Kg 1324.98 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 75 Lt 19.81 US gal | 16.5 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4660 mm 183.46 in. |
| Genişlik | 1880 mm 74.02 in. |
| Yükseklik | 1755 mm 69.09 in. |
| Dingil Mesafesi | 2740 mm 107.87 in. |
| Ön tekerlek izi | 1570 mm 61.81 in. |
| Arka tekerlek izi | 1570 mm 61.81 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |