| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | SsangYong |
| Model | Rexton |
| Nesil | SsangYong Rexton II |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 e-XGDi (224 bg) 4WD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | Mart, 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5-7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 13.9 Lt/100 km
16.92 US mpg 20.32 UK mpg 7.19 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8.4 Lt/100 km
28 US mpg 33.63 UK mpg 11.9 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 10.4 Lt/100 km
22.62 US mpg 27.16 UK mpg 9.62 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 242 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 185 km/saat 114.95 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 9.3 Kg/bg, 107.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6 Kg/Nm, 167.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 224 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 112.1 bg/Lt |
| Tork | 350 Nm @ 1500-4500 dev/dak 258.15 lb.-ft. @ 1500-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | G20GDi |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.6:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2085-2223 Kg 4596.64 - 4900.88 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2940 Kg 6481.59 lbs. |
| Azami yük | 717-855 Kg 1580.71 - 1884.95 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2300 Kg 5070.63 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4850 mm 190.94 in. |
| Genişlik | 1960 mm 77.17 in. |
| Yükseklik | 1825 mm 71.85 in. |
| Dingil Mesafesi | 2865 mm 112.8 in. |
| Ön tekerlek izi | 1640 mm 64.57 in. |
| Arka tekerlek izi | 1640 mm 64.57 in. |
| ön çıkıntı | 895 mm 35.24 in. |
| arka çıkıntı | 1090 mm 42.91 in. |
| Yerden yükseklik | 203 mm 7.99 in. |
| En az dönüş açısı | 11.0 m 36.09 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |