| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Subaru |
| Model | Impreza |
| Nesil | Subaru Impreza I Coupe (GFC) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.2i 16V (135 bg) 4WD |
| Üretim başlangıç yılı | 1993 yıl |
| Son üretim yılı | 1996 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 9.5 Lt/100 km
24.76 US mpg 29.73 UK mpg 10.53 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 8.8 Kg/bg, 114.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.2 Kg/Nm, 160.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 135 bg @ 5400 dev/dak |
| Litre başına güç | 61 bg/Lt |
| Tork | 190 Nm @ 4400 dev/dak 140.14 lb.-ft. @ 4400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | EJ22E |
| Motor hacmi | 2212 cm3 134.98 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Boxer motor |
| Silindir çapı | 96.9 mm 3.81 in. |
| Silindir içi vuruş | 75 mm 2.95 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1183 Kg 2608.07 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 203 Lt 7.17 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4374 mm 172.2 in. |
| Genişlik | 1704 mm 67.09 in. |
| Yükseklik | 1410 mm 55.51 in. |
| Dingil Mesafesi | 2520 mm 99.21 in. |
| Ön tekerlek izi | 1460 mm 57.48 in. |
| Arka tekerlek izi | 1455 mm 57.28 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/60 R15 |
| Jant Boyutu | 15 |