| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Subaru |
| Model | Impreza |
| Nesil | Subaru Impreza I (GC) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6i (90 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1992 yıl |
| Son üretim yılı | 2000 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.2 Lt/100 km
28.68 US mpg 34.45 UK mpg 12.2 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 13.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 13.1 saniye |
| Maksimum sürat | 172 km/saat 106.88 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 12.4 Kg/bg, 80.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.7 Kg/Nm, 114.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 90 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 56.4 bg/Lt |
| Tork | 128 Nm @ 4000 dev/dak 94.41 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | EJ16 |
| Motor hacmi | 1597 cm3 97.45 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Boxer motor |
| Silindir çapı | 87.9 mm 3.46 in. |
| Silindir içi vuruş | 65.8 mm 2.59 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.4:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1115 Kg 2458.15 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1620 Kg 3571.49 lbs. |
| Azami yük | 505 Kg 1113.33 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 353 Lt 12.47 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4350 mm 171.26 in. |
| Genişlik | 1690 mm 66.54 in. |
| Yükseklik | 1415 mm 55.71 in. |
| Dingil Mesafesi | 2520 mm 99.21 in. |
| Ön tekerlek izi | 1460 mm 57.48 in. |
| Arka tekerlek izi | 1455 mm 57.28 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Kaldıraç ve çubuklar |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 175/70 R14 |
| Jant Boyutu | 14 |