| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Subaru |
| Model | Impreza |
| Nesil | Subaru Impreza II (facelift 2002) |
| Modifikasyonu (Motor) | WRX 2.0 (225 bg) AWD |
| Üretim başlangıç yılı | 2002 yıl |
| Son üretim yılı | 2005 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 12.7 Lt/100 km
18.52 US mpg 22.24 UK mpg 7.87 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 7.1 Lt/100 km
33.13 US mpg 39.79 UK mpg 14.08 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 9.2 Lt/100 km
25.57 US mpg 30.7 UK mpg 10.87 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 219 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.9 saniye |
| Maksimum sürat | 232 km/saat 144.16 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 3 |
| Ağırlık/güç oranı | 6.3 Kg/bg, 159 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.7 Kg/Nm, 212 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 225 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 112.8 bg/Lt |
| Tork | 300 Nm @ 4000 dev/dak 221.27 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | EJ205 |
| Motor hacmi | 1994 cm3 121.68 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Boxer motor |
| Silindir çapı | 92 mm 3.62 in. |
| Silindir içi vuruş | 75 mm 2.95 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.7 Lt 8.14 US qt | 6.78 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1415 Kg 3119.54 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1850 Kg 4078.55 lbs. |
| Azami yük | 435 Kg 959.01 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 401 Lt 14.16 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Tavan Yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1200 Kg 2645.55 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 500 Kg 1102.31 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4415 mm 173.82 in. |
| Genişlik | 1740 mm 68.5 in. |
| Yükseklik | 1440 mm 56.69 in. |
| Dingil Mesafesi | 2525 mm 99.41 in. |
| Ön tekerlek izi | 1485 mm 58.46 in. |
| Arka tekerlek izi | 1475 mm 58.07 in. |
| Yerden yükseklik | 155 mm 6.1 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın dört tekerleğini daimi olarak hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Coilover yaylı destek, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/45 R17 |
| Jant Boyutu | 7J x 17 |