| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Subaru |
| Model | Impreza |
| Nesil | Subaru Impreza III Hatchback |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0R (150 bg) AWD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2007 yıl |
| Son üretim yılı | 2011 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11.1 Lt/100 km
21.19 US mpg 25.45 UK mpg 9.01 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.9 Lt/100 km
34.09 US mpg 40.94 UK mpg 14.49 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.4 Lt/100 km
28 US mpg 33.63 UK mpg 11.9 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.6 saniye |
| Maksimum sürat | 182 km/saat 113.09 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 9 Kg/bg, 111.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.9 Kg/Nm, 145.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg @ 6400 dev/dak |
| Litre başına güç | 75.2 bg/Lt |
| Tork | 196 Nm @ 3200 dev/dak 144.56 lb.-ft. @ 3200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | EJ20 |
| Motor hacmi | 1994 cm3 121.68 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Boxer motor |
| Silindir çapı | 92 mm 3.62 in. |
| Silindir içi vuruş | 75 mm 2.95 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.2 Lt 4.44 US qt | 3.7 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.8 Lt 7.19 US qt | 5.98 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1345 Kg 2965.22 lbs. |
| Bagaj hacmi en fazla | 538 Lt 19 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4415 mm 173.82 in. |
| Genişlik | 1740 mm 68.5 in. |
| Yükseklik | 1475 mm 58.07 in. |
| Dingil Mesafesi | 2620 mm 103.15 in. |
| Ön tekerlek izi | 1495 mm 58.86 in. |
| Arka tekerlek izi | 1500 mm 59.06 in. |
| En az dönüş açısı | 10.6 m 34.78 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Kaldıraç ve çubuklar |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 205/50 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |