| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Subaru |
| Model | Impreza |
| Nesil | Subaru Impreza IV Sedan |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6i (114 bg) AWD Lineartronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2011 yıl |
| Son üretim yılı | 2015 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9.5 Lt/100 km
24.76 US mpg 29.73 UK mpg 10.53 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.5 Lt/100 km
42.77 US mpg 51.36 UK mpg 18.18 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7 Lt/100 km
33.6 US mpg 40.35 UK mpg 14.29 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.6 saniye |
| Maksimum sürat | 181 km/saat 112.47 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 11.8 Kg/bg, 84.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 9 Kg/Nm, 111.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 114 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 71.3 bg/Lt |
| Tork | 150 Nm @ 4000 dev/dak 110.63 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | FB16 |
| Motor hacmi | 1600 cm3 97.64 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Boxer motor |
| Silindir çapı | 78.8 mm 3.1 in. |
| Silindir içi vuruş | 82 mm 3.23 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.8 Lt 5.07 US qt | 4.22 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.1 Lt 8.56 US qt | 7.13 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1345 Kg 2965.22 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 460 Lt 16.24 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4580 mm 180.31 in. |
| Genişlik | 1740 mm 68.5 in. |
| Yükseklik | 1465 mm 57.68 in. |
| Dingil Mesafesi | 2645 mm 104.13 in. |
| Ön tekerlek izi | 1510 mm 59.45 in. |
| Arka tekerlek izi | 1515 mm 59.65 in. |
| En az dönüş açısı | 10.6 m 34.78 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 195/65 R15 |
| Jant Boyutu | 6J x 15 |