Subaru Legacy I (BC) 2200 (136 bg) AWD Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Subaru |
| Model | Legacy |
| Nesil | Subaru Legacy I (BC) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2200 (136 bg) AWD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 1989 yıl |
| Son üretim yılı | 1991 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 13.8 Lt/100 km
17.04 US mpg 20.47 UK mpg 7.25 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.5 Lt/100 km
31.36 US mpg 37.66 UK mpg 13.33 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 9.7 Lt/100 km
24.25 US mpg 29.12 UK mpg 10.31 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 192 km/saat 119.3 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 9.6 Kg/bg, 104.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.9 Kg/Nm, 145.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 136 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 61.5 bg/Lt |
| Tork | 189 Nm @ 4800 dev/dak 139.4 lb.-ft. @ 4800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | EJ22E |
| Motor hacmi | 2212 cm3 134.98 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Boxer motor |
| Silindir çapı | 97 mm 3.82 in. |
| Silindir içi vuruş | 75 mm 2.95 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.9 Lt 6.23 US qt | 5.19 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1300 Kg 2866.01 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1425 Kg 3141.59 lbs. |
| Azami yük | 125 Kg 275.58 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 405 Lt 14.3 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 630 Lt 22.25 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4510 mm 177.56 in. |
| Genişlik | 1690 mm 66.54 in. |
| Yükseklik | 1385 mm 54.53 in. |
| Dingil Mesafesi | 2580 mm 101.57 in. |
| Ön tekerlek izi | 1475 mm 58.07 in. |
| Arka tekerlek izi | 1460 mm 57.48 in. |
| En az dönüş açısı | 10.1 m 33.14 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Kaldıraç ve çubuklar |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 175/70 R14 |
| Jant Boyutu | 14 |