Subaru Legacy I Station Wagon (BJF) 2000 turbo (220 bg) AWD modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Subaru |
| Model | Legacy |
| Nesil | Subaru Legacy I Station Wagon (BJF) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2000 turbo (220 bg) AWD |
| Üretim başlangıç yılı | 1989 yıl |
| Son üretim yılı | 1991 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 18 Lt/100 km
13.07 US mpg 15.69 UK mpg 5.56 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 9 Lt/100 km
26.13 US mpg 31.39 UK mpg 11.11 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 230 km/saat 142.92 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 6.4 Kg/bg, 157.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.2 Kg/Nm, 192.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 220 bg @ 6400 dev/dak |
| Litre başına güç | 110.3 bg/Lt |
| Tork | 270 Nm @ 4000 dev/dak 199.14 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | EJ20G |
| Motor hacmi | 1994 cm3 121.68 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Boxer motor |
| Silindir çapı | 92 mm 3.62 in. |
| Silindir içi vuruş | 75 mm 2.95 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.1 Lt 6.45 US qt | 5.37 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1400 Kg 3086.47 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 420 Lt 14.83 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1550 Lt 54.74 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4600 mm 181.1 in. |
| Genişlik | 1690 mm 66.54 in. |
| Yükseklik | 1490 mm 58.66 in. |
| Dingil Mesafesi | 2580 mm 101.57 in. |
| Ön tekerlek izi | 1465 mm 57.68 in. |
| Arka tekerlek izi | 1455 mm 57.28 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Kaldıraç ve çubuklar |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/60R15 |
| Jant Boyutu | 15 |