Subaru Legacy III (BE,BH, facelift 2001) 3.0 (220 bg) AWD Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Subaru |
| Model | Legacy |
| Nesil | Subaru Legacy III (BE,BH, facelift 2001) |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0 (220 bg) AWD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2002 yıl |
| Son üretim yılı | 2003 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 9.1 Lt/100 km
25.85 US mpg 31.04 UK mpg 10.99 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 6.8 Kg/bg, 147.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.2 Kg/Nm, 194 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 220 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 73.3 bg/Lt |
| Tork | 289 Nm @ 4400 dev/dak 213.16 lb.-ft. @ 4400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | EZ30 |
| Motor hacmi | 3000 cm3 183.07 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Boxer motor |
| Silindir çapı | 89.2 mm 3.51 in. |
| Silindir içi vuruş | 80 mm 3.15 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.7:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.9 Lt 8.35 US qt | 6.95 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1490 Kg 3284.89 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 465 Lt 16.42 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 64 Lt 16.91 US gal | 14.08 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4685 mm 184.45 in. |
| Genişlik | 1745 mm 68.7 in. |
| Yükseklik | 1415 mm 55.71 in. |
| Dingil Mesafesi | 2650 mm 104.33 in. |
| Ön tekerlek izi | 1460 mm 57.48 in. |
| Arka tekerlek izi | 1460 mm 57.48 in. |
| Yerden yükseklik | 155 mm 6.1 in. |
| En az dönüş açısı | 11.4 m 37.4 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/45 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |