Subaru Legacy III (BE,BH) 2.5 (156 bg) AWD modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Subaru |
| Model | Legacy |
| Nesil | Subaru Legacy III (BE,BH) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.5 (156 bg) AWD |
| Üretim başlangıç yılı | 1998 yıl |
| Son üretim yılı | 2001 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 12.3 Lt/100 km
19.12 US mpg 22.97 UK mpg 8.13 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7 Lt/100 km
33.6 US mpg 40.35 UK mpg 14.29 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.9 Lt/100 km
26.43 US mpg 31.74 UK mpg 11.24 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 215 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9 saniye |
| Maksimum sürat | 208 km/saat 129.25 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 9 Kg/bg, 110.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.3 Kg/Nm, 158.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 156 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 63.5 bg/Lt |
| Tork | 223 Nm @ 3600 dev/dak 164.48 lb.-ft. @ 3600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | EJ25 |
| Motor hacmi | 2457 cm3 149.94 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Boxer motor |
| Silindir çapı | 99.5 mm 3.92 in. |
| Silindir içi vuruş | 79 mm 3.11 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.8 Lt 7.19 US qt | 5.98 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1410 Kg 3108.52 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1910 Kg 4210.83 lbs. |
| Azami yük | 500 Kg 1102.31 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 455 Lt 16.07 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 64 Lt 16.91 US gal | 14.08 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4605 mm 181.3 in. |
| Genişlik | 1695 mm 66.73 in. |
| Yükseklik | 1415 mm 55.71 in. |
| Dingil Mesafesi | 2650 mm 104.33 in. |
| Ön tekerlek izi | 1460 mm 57.48 in. |
| Arka tekerlek izi | 1460 mm 57.48 in. |
| Yerden yükseklik | 160-155 mm 6.3 - 6.1 in. |
| En az dönüş açısı | 11.4 m 37.4 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/50 R16 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16 |