Subaru Legacy IV (facelift 2006) 3.0R spec.B (245 bg) AWD Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Subaru |
| Model | Legacy |
| Nesil | Subaru Legacy IV (facelift 2006) |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0R spec.B (245 bg) AWD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2006 yıl |
| Son üretim yılı | 2009 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 13.8 Lt/100 km
17.04 US mpg 20.47 UK mpg 7.25 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.4 Lt/100 km
31.79 US mpg 38.17 UK mpg 13.51 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 9.8 Lt/100 km
24 US mpg 28.82 UK mpg 10.2 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 231 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.2 saniye |
| Maksimum sürat | 237 km/saat 147.26 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 6.6 Kg/bg, 151.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.5 Kg/Nm, 183.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 245 bg @ 6600 dev/dak |
| Litre başına güç | 81.7 bg/Lt |
| Tork | 297 Nm @ 4200 dev/dak 219.06 lb.-ft. @ 4200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | EZ30D |
| Motor hacmi | 3000 cm3 183.07 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Boxer motor |
| Silindir çapı | 89.2 mm 3.51 in. |
| Silindir içi vuruş | 80 mm 3.15 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.7:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.3 Lt 7.71 US qt | 6.42 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1620 Kg 3571.49 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2030 Kg 4475.38 lbs. |
| Azami yük | 410 Kg 903.9 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 433 Lt 15.29 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 64 Lt 16.91 US gal | 14.08 UK gal |
| Tavan Yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 82 Kg 180.78 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4730 mm 186.22 in. |
| Genişlik | 1730 mm 68.11 in. |
| Yükseklik | 1425 mm 56.1 in. |
| Dingil Mesafesi | 2670 mm 105.12 in. |
| Ön tekerlek izi | 1495 mm 58.86 in. |
| Arka tekerlek izi | 1485 mm 58.46 in. |
| Yerden yükseklik | 155 mm 6.1 in. |
| En az dönüş açısı | 11.6 m 38.06 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/45 R17 |
| Jant Boyutu | 7.0J x 17 |