Subaru Legacy IV Station Wagon 3.0R spec.B (245 bg) AWD Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Subaru |
| Model | Legacy |
| Nesil | Subaru Legacy IV Station Wagon |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0R spec.B (245 bg) AWD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2004 yıl |
| Son üretim yılı | 2006 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 18 Lt/100 km
13.07 US mpg 15.69 UK mpg 5.56 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8.9 Lt/100 km
26.43 US mpg 31.74 UK mpg 11.24 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 12.3 Lt/100 km
19.12 US mpg 22.97 UK mpg 8.13 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 290 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7 saniye |
| Maksimum sürat | 233 km/saat 144.78 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 6.6 Kg/bg, 152.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.4 Kg/Nm, 184.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 245 bg @ 6600 dev/dak |
| Litre başına güç | 81.7 bg/Lt |
| Tork | 297 Nm @ 4200 dev/dak 219.06 lb.-ft. @ 4200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | EZ30D |
| Motor hacmi | 2999 cm3 183.01 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Boxer motor |
| Silindir çapı | 89.2 mm 3.51 in. |
| Silindir içi vuruş | 80 mm 3.15 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.7:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.3 Lt 5.6 US qt | 4.66 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.9 Lt 8.35 US qt | 6.95 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1610 Kg 3549.44 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2050 Kg 4519.48 lbs. |
| Azami yük | 440 Kg 970.03 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 429 Lt 15.15 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1649 Lt 58.23 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 64 Lt 16.91 US gal | 14.08 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4720 mm 185.83 in. |
| Genişlik | 1730 mm 68.11 in. |
| Yükseklik | 1470 mm 57.87 in. |
| Dingil Mesafesi | 2670 mm 105.12 in. |
| Ön tekerlek izi | 1495 mm 58.86 in. |
| Arka tekerlek izi | 1490 mm 58.66 in. |
| Yerden yükseklik | 155 mm 6.1 in. |
| En az dönüş açısı | 10.8 m 35.43 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Salıncak |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 215/45 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |