Subaru Legacy VII (facelift 2022) 2.4 Turbo (260 bg) AWD Lineartronic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Subaru |
| Model | Legacy |
| Nesil | Subaru Legacy VII (facelift 2022) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.4 Turbo (260 bg) AWD Lineartronic |
| Üretim başlangıç yılı | Mayıs ayı, 2022 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (EPA) | 9.8-10.2 Lt/100 km
24 - 23.06 US mpg 28.82 - 27.69 UK mpg 10.2 - 9.8 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (EPA) | 7.4-7.6 Lt/100 km
31.79 - 30.95 US mpg 38.17 - 37.17 UK mpg 13.51 - 13.16 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (EPA) | 8.7-9 Lt/100 km
27.04 - 26.13 US mpg 32.47 - 31.39 UK mpg 11.49 - 11.11 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Emisyon Standardı | LEV3 ULEV50 |
| Ağırlık/güç oranı | 6.5 Kg/bg, 153.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.5 Kg/Nm, 221.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 260 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 108.9 bg/Lt |
| Tork | 376 Nm @ 2000-4800 dev/dak 277.32 lb.-ft. @ 2000-4800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | FA24F |
| Motor hacmi | 2387 cm3 145.66 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Boxer motor |
| Silindir çapı | 94 mm 3.7 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.6:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-scroll turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC, VVT |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.7 Lt 9.19 US qt | 7.65 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1695-1718 Kg 3736.84 - 3787.54 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2180 Kg 4806.08 lbs. |
| Azami yük | 462-485 Kg 1018.54 - 1069.24 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 428 Lt 15.11 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4855 mm 191.14 in. |
| Genişlik | 1840 mm 72.44 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2078 mm 81.81 in. |
| Yükseklik | 1500 mm 59.06 in. |
| Dingil Mesafesi | 2750 mm 108.27 in. |
| Ön tekerlek izi | 1580 mm 62.2 in. |
| Arka tekerlek izi | 1610 mm 63.39 in. |
| ön çıkıntı | 1025 mm 40.35 in. |
| arka çıkıntı | 1080 mm 42.52 in. |
| Yerden yükseklik | 150 mm 5.91 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.31 |
| En az dönüş açısı | 11.2 m 36.75 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın dört tekerleğini daimi olarak hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | otomatik şanzıman Lineartronic CVT |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Çift salıncaklı, Enine sabitleyici, Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 315 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 300 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/50 R18 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 18 |