Suzuki Samurai (SJ) 1.3 (SJ 413) (60 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Suzuki |
| Model | Samurai |
| Nesil | Suzuki Samurai (SJ) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.3 (SJ 413) (60 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1988 yıl |
| Son üretim yılı | 1995 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Off-road araç |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.4 Lt/100 km
28 US mpg 33.63 UK mpg 11.9 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 140 km/saat 86.99 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 15.8 Kg/bg, 63.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 9.9 Kg/Nm, 101.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 60 bg @ 5700 dev/dak |
| Litre başına güç | 45.3 bg/Lt |
| Tork | 96 Nm @ 3550 dev/dak 70.81 lb.-ft. @ 3550 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 1324 cm3 80.8 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 74 mm 2.91 in. |
| Silindir içi vuruş | 77 mm 3.03 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 950 Kg 2094.39 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1100 Kg 2425.08 lbs. |
| Azami yük | 150 Kg 330.69 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3440 mm 135.43 in. |
| Genişlik | 1530 mm 60.24 in. |
| Yükseklik | 1680 mm 66.14 in. |
| Dingil Mesafesi | 2030 mm 79.92 in. |
| En az dönüş açısı | 9.8 m 32.15 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Ön süspansiyon | Yay |
| Arka süspansiyon | Yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon tipi | Dişli redüktör |
| Lastik boyutu | 205/70 R15 |
| Jant Boyutu | 15 |