| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Suzuki |
| Model | Splash |
| Nesil | Suzuki Splash |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2i (86 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2008 yıl |
| Son üretim yılı | 2012 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.8 Lt/100 km
30.16 US mpg 36.22 UK mpg 12.82 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.9 Lt/100 km
48 US mpg 57.65 UK mpg 20.41 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.9 Lt/100 km
39.87 US mpg 47.88 UK mpg 16.95 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 14.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 14.9 saniye |
| Maksimum sürat | 170 km/saat 105.63 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 12.8 Kg/bg, 77.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 9.7 Kg/Nm, 103.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 86 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 69.2 bg/Lt |
| Tork | 114 Nm 84.08 lb.-ft. |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | K12B |
| Motor hacmi | 1242 cm3 75.79 cu. in. |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 3.4 Lt 3.59 US qt | 2.99 UK qt |
| soğutma sıvısı | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1105 Kg 2436.11 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1485 Kg 3273.86 lbs. |
| Azami yük | 380 Kg 837.76 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 178 Lt 6.29 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1050 Lt 37.08 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 45 Lt 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3715 mm 146.26 in. |
| Genişlik | 1680 mm 66.14 in. |
| Yükseklik | 1590 mm 62.6 in. |
| Dingil Mesafesi | 2360 mm 92.91 in. |
| Ön tekerlek izi | 1460 mm 57.48 in. |
| Arka tekerlek izi | 1470 mm 57.87 in. |
| En az dönüş açısı | 9.4 m 30.84 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 165/70 R14 |
| Jant Boyutu | 5J x 14 |