Suzuki Swace I 1.8 (122 bg) Hybrid CVT modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Suzuki |
| Model | Swace |
| Nesil | Suzuki Swace I |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.8 (122 bg) Hybrid CVT |
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 2020 yıl |
| Son üretim yılı | 2022 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | FHEV (Tam Hibrid) |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 4.0 Lt/100 km
58.8 US mpg 70.62 UK mpg 25 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 3.5 Lt/100 km
67.2 US mpg 80.71 UK mpg 28.57 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 3.9 Lt/100 km
60.31 US mpg 72.43 UK mpg 25.64 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 5.6 Lt/100 km
42 US mpg 50.44 UK mpg 17.86 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 4.4 Lt/100 km
53.46 US mpg 64.2 UK mpg 22.73 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 99-115 g/km |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 78-86 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.1 saniye |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d |
| Ağırlık/güç oranı | 11.5 Kg/bg, 87.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 9.9 Kg/Nm, 101.4 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya voltajı | 207.2 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 72 bg |
| Elektrikli motor torku | 163 Nm 120.22 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Şanzımana entegre |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 122 bg @ 5200 dev/dak |
| Sistem tork | 142 Nm @ 3600 dev/dak 104.73 lb.-ft. @ 3600 dev/dak |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 98 bg @ 5200 dev/dak |
| Litre başına güç | 54.5 bg/Lt |
| Tork | 142 Nm @ 3600 dev/dak 104.73 lb.-ft. @ 3600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 2ZR-FXE |
| Motor hacmi | 1798 cm3 109.72 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 80.5 mm 3.17 in. |
| Silindir içi vuruş | 88.3 mm 3.48 in. |
| Sıkıştırma oranı | 13:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4.2 Lt 4.44 US qt | 3.7 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.4 Lt 5.71 US qt | 4.75 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1400-1420 Kg 3086.47 - 3130.56 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1835 Kg 4045.48 lbs. |
| Azami yük | 415-435 Kg 914.92 - 959.01 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 596 Lt 21.05 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1606 Lt 56.72 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 43 Lt 11.36 US gal | 9.46 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4655 mm 183.27 in. |
| Genişlik | 1790 mm 70.47 in. |
| Yükseklik | 1460 mm 57.48 in. |
| Dingil Mesafesi | 2700 mm 106.3 in. |
| Ön tekerlek izi | 1530 mm 60.24 in. |
| Arka tekerlek izi | 1530 mm 60.24 in. |
| Yerden yükseklik | 135 mm 5.31 in. |
| En az dönüş açısı | 10.4 m 34.12 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | otomatik şanzıman CVT |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16 |
| Jant Boyutu | 7J x 16 |