| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Suzuki |
| Model | Vitara |
| Nesil | Suzuki Vitara Cabrio (ET,TA) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 16V (ET) (132 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1996 yıl |
| Son üretim yılı | 1999 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet, SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.2 Lt/100 km
23.06 US mpg 27.69 UK mpg 9.8 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.2 Lt/100 km
32.67 US mpg 39.23 UK mpg 13.89 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 13 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 13 saniye |
| Maksimum sürat | 150 km/saat 93.21 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8.4 Kg/bg, 118.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.7 Kg/Nm, 148.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 132 bg @ 6100 dev/dak |
| Litre başına güç | 66.2 bg/Lt |
| Tork | 166 Nm @ 3000 dev/dak 122.44 lb.-ft. @ 3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | J20A |
| Motor hacmi | 1995 cm3 121.74 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.7:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4.2 Lt 4.44 US qt | 3.7 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1115 Kg 2458.15 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Azami yük | 385 Kg 848.78 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 202 Lt 7.13 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3620 mm 142.52 in. |
| Genişlik | 1630 mm 64.17 in. |
| Yükseklik | 1670 mm 65.75 in. |
| Dingil Mesafesi | 2200 mm 86.61 in. |
| Ön tekerlek izi | 1390 mm 54.72 in. |
| Arka tekerlek izi | 1400 mm 55.12 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/65 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |